ثبت نام دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه برای سال تحصیلی (2025_2024) در حال انجام است!!!  

لیست دانشگاه های تایید ایران در ترکیه
وبلاگ

شهریه فیزیوتراپی دانشگاه آیدین استانبول 2025_2024

 •  

  ***در ویدئو بالا به طور کامل شرایط تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه بدون آزمون بهمراه بورسیه را مورد بررسی قرار داده ایم، پیشنهاد می کنیم حتما آن را ببینید.

  اطلاعیه مهم 1: رشته فیزیوتراپی در دانشگاه آیدین استانبول فقط به زبان ترکی ارائه می شود و شهریه سالانه آن 5.000 دلار است که امکان پرداخت آن در دو ترم تحصیلی وجود دارد. البته باید بدانید با پرداخت کامل شهریه یکسال تا قبل از شروع سال تحصیلی شامل 5% تخفیف خواهید شد. 

  اطلاعیه مهم 2: بورسیه 100% رشته فیزیوتراپی دانشگاه آیدین استانبول در تاریخ 15 مارس (25 اسفند 1402) اعلام خواهد شد! قیمت این بورسیه برای کل چهار سال تحصیل با یک سال دوره زبان ترکی رایگان بین 10.500 دلار الی 11.500 دلار متغیر خواهد بود.

  دانشگاه آیدین استانبول یکی از بهترین دانشگاه های ترکیه برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی می باشد. دانشگاه آیدین ترکیه، مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. این دانشگاه رشته فیزیو تراپی را با هزینه بسیار مقرون به صرفه ارائه می دهد. داوطلبان ایرانی که بعد از فارغ التحصیلی قصد بازگشت و ورود به بازار کار در ایران را دارند، دانشگاه ایدین گزینه بسیار خوبی برای تحصیل در این رشته می باشد. رشته فیزیوتراپی در دانشگاه آیدین استانبول فقط به زبان ترکی استانبولی تدریس می شود.

  شرایط تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه آیدین استانبول چگونه است؟

  مدت تحصیل فیزیوتراپی در ترکیه برای مقطع کارشناسی چهار سال و کارشناسی ارشد دو سال است. دانشگاه آیدین استانبول رشته فیزیوتراپی را فقط به زبان ترکی ارائه می دهد. برای پذیرش این رشته، داوطلبان بدون نیاز به شرکت در آزمون می توانند از طریق آکادمی کرمی در بازه زمانی کمتر از یک هفته نامه قبولی خود را دریافت کنند.

  شهریه فیزیوتراپی دانشگاه آیدین استانبول چقدر است؟

  شهریه سالانه رشته فیزیوتراپی در دانشگاه آیدین 5.000 دلار معادل 250 میلیون در سال است. داوطلب مبلغ 2.500 دلار را به عنوان بیعانه شهریه در زمان اخذ پذیرش اولیه به حساب دانشگاه واریز می کند و مابقی هزینه در اواخر شهریور قبل از شروع سال تحصیلی تسویه می شود.

  تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه آیدین استانبول با بورسیه 100%

  با توجه به شرایط اقتصادی کشور و نوسانات نرخ ارز خیلی از داوطلبان و خانواده های ایرانی به دنبال یک شرایط خاص برای کاهش هزینه های تحصیل در ترکیه هستند. آکادمی کرمی با توجه به سابقه درخشان چند سال همکاری با دانشگاه های ترکیه، توانسته است امتیاز ویژه بورسیه 100% را برای تحصیل در دانشگاه آیدین استانبول دریافت کند.

  اغلب داوطلبان برداشتی که از کلمه بورس صد به ذهنشان می رسد، تحصیل رایگان در دانشگاه های دولتی ترکیه می باشد؛ همانطور که تجربه نشان داده است شرایط قبولی از این نوع بورسیه بسیار سخت و در اکثر مواقع موفقیت آمیز نیست. اما منظور از بورسیه ی صد پرداخت نقد شهریه کل دوره رشته مورد نظر از دانشگاه آیدین ترکیه می باشد که با این شرایط هزینه تحصیل شامل 50% تخفیف می شود.

  به طور مثال هزینه تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه آیدین استانبول بدون کنکور سالانه 5 هزار دلار است، یعنی در مجموع چهار سال دانشجو باید 20 هزار دلار به دانشگاه پرداخت کند اما با استفاده از شرایط بورس صد خانواده ها به راحتی میتوانند هزینه های تحصیل را مدیریت کنند. در واقع داوطلب با پرداخت میانگین 10 الی 11 هزار دلار در ابتدای شروع تحصیل، دیگر در طول کل دوره رشته فیزیوتراپی شهریه ایی به دانشگاه پرداخت نخواهند کرد.

  نکته! با استفاده ازشرایط بورس صد، یکسال دوره آمادگی زبان دانشگاه به صورت کاملا رایگان برگزار خواهد شد.

   

  *تجربه مراحل ثبت نام دانشگاه آیدین استانبول از کلام مادر آقا طاها عزیز:

  *با آرزوی موفقیت روز افزون برای تمامی داوطلبان عزیز و تشکر ویژه بابت انتخاب و اعتمادتان.

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  مشاوران برتر آکادمی کرمی با سابقه چندین سال مشاوره در زمینه مهاجرت تحصیلی به ترکیه، در این مقاله سعی بر ارائه به روز ترین مطالب نموده اند و همینطور متخصصین ما همواره در تلاش اند متناسب با شرایط موجود، بهترین مسیر ادامه تحصیل را به داوطلبان پیشنهاد دهند. در ادامه به طور کامل به شرایط تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه آیدین استانبول پرداخته ایم.

  شماره تماس

  برای مشاوره رایگان تلفنی هر روز هفته از ساعت 9 صبح الی 8 شب پاسخگوی سوالات شما هستیم. 

  09104509900

  مدت تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه آیدین

  فیزیوتراپی و توانبخشی یکی از رشته‌های تحصیلی ارائه شده در دانشکده‌های علوم پزشکی و علوم بهداشت ترکیه محسوب می‌شود. مدت زمان تحصیل رشته فیزیوتراپی در مقطع کاردانی دو سال و در مقطع کارشناسی چهار سال می باشد. در صورتی که دانشجو سطح زبان کافی برای ورود به دوره  اصلی رشته فیزیو تراپی را نداشته باشد، یک سال دوره مقدماتی کالج زبان به مدت دوره تحصیلی آن اضافه خواهد شد.

  زبان تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه آیدین

  رشته فیزیوتراپی در دانشگاه آیدین استانبول به زبان ترکی تدریس می شود و برای ورود به دوره اصلی رشته فیزیو تراپی ، ارائه مدرک زبان ترکی  TOMER الزامی می باشد و در غیر اینصورت داوطلبان با شرکت در آزمون تعیین سطح زبان دانشگاه و کسب نمره قابل قبول میتوانند تحصیل خود را اغاز می کنند.

  نکته قابل توجه اینکه، داوطلبانی که از سطح زبان کافی برخوردار نیستند، می توانند یک سال دوره مقدماتی کالج زبان ترکی دانشگاه را شرکت کنند. دوره آمادگی کالج زبان ترکی بین بازه 6 الی 9 ماه طول می کشد.

  فواید رشته فیزیوتراپی در دانشگاه آیدین استانبول
  مزایای تحصیل رشته فیزیوتراپی در دانشگاه آیدین

  شرایط تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه آیدین استانبول

  فیزیوتراپی یکی از رشته های علمی است که طی چند سال اخیر در ترکیه رونق گسترده ای پیدا کرده است تا جایی که ترکیه به مقصد بیماران و آسیب دیدگانی تبدیل شده است که می خواهند از جراحات خود بهبود یافته و درد خود را تسکین دهند و یا حتی از ابتلا به آن جلوگیری کنند.

  دانشگاه آیدین استانبول برای کسانی که مایل به تحصیل در رشته فیزیوتراپی هستند، این رشته را در هر سه مقطع کارشناسی ، ارشد و دکتری ارائه می دهد، رشته فیزیوتراپی در مقطع کارشناسی 4 سال و در مقطع کاردانی 2 سال  زمان می برد. در دانشگاه آیدین رشته فیزیوتراپی به زبان ترکی تدریس می شود.

  دانشگاه آیدین استانبول در سال تحصیلی 2024_2023 مورد تایید وزارت بهداشت ایران شد و یکی از دانشگاه های خصوصی برتر ترکیه با تاییدیه جهانی می باشد. تحصیل در رشته فیزیوتراپی و توانبخشی دانشگاه آیدین استانبول، بدون آزمون ورودی و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی متقاضی (سن کمتر از 29 سال و معدل حداقل 15) و ارائه مدرک زبان (در صورت وجود) می باشد.

  مراحل پذیرش از دانشگاه ایدین استانبول

  هزینه تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه آیدین

  شهریه های دانشگاه آیدین استانبول هر سال برای ورودی های جدید تغییر می کند و جزئیات دقیق آن از طریق سایت دانشگاه اعلام می شود. هزینه تحصیل در اکثر دانشگاه های خصوی ترکیه  به دلار محاسبه می شود . شهریه رشته فیزیو تراپی در دانشگاه آیدین استانبول برای مقاطع مختلف ، متفاوت است. پرداخت شهریه می تواند به صورت اقساطی در یک سال تحصیلی انجام شود. دانشجویانی که اقساط را انتخاب می کنند باید در مراحل اولیه ثبت نام خود، اعلام کنند.

  هزینه تحصیل کارشناسی فیزیوتراپی در دانشگاه آیدین 

  رشته فیزیوتراپی دانشگاه آیدین استانبول در تمامی مقاطع ، مورد تایید وزارت بهداشت ایران است و مدت دوره تحصیلی  مقطع کارشناسی  چهار سال می باشد. رشته فیزیوتراپی دانشگاه آیدین به زبان ترکی استانبولی آموزش داده می شود و  شهریه سالانه آن 5.000 دلار است.

  ثبت نام رشته فیزیوتراپی دانشگاه آیدین استانبول هر سال از اواسط بهمن آغاز میگردد و داوطلبان تا قبل از تکمیل شدن ظرفیت آن، می توانند برای پذیرش خود اقدام کنند.

  بعد از صدور برگه پذیرش جهت رزرو قطعی ثبت نام ، دانشجو به مدت یک الی دو هفته موظف به پرداخت بیعانه شهریه سالانه به حساب خود دانشگاه می باشد  و در غیر این صورت ، پذیرش باطل خواهد شد و روند ثبت نام از ابتدا طی میشود. نکته قابل توجه اینکه بعد از واریز بیعانه، بایستی رسید انتقال شهریه در سایت دانشگاه بارگذاری شود و برگه تاییدیه ثبت نام نهایی را دریافت نمایید . مابقی شهریه یک سال ، در شهریور ماه  قبل از شروع سال تحصیلی تسویه خواهد شد.

  هزینه تحصیل فیزیوتراپی دانشگاه آیدین استانبول در صورت پرداخت اقساطی 5000 دلار و با سیستم پرداخت نقد 4.800 دلار برآورد شده است.

  هزینه تحصیل ارشد فیزیوتراپی در دانشگاه آیدین 

  دانشگاه های محدودی مانند دانشگاه آیدین در ترکیه به صورت تخصصی بر روی رشته فیزیوتراپی متمرکز اند . دانشگاه آیدین استانبول مقاطع بالاتر رشته فیزیوتراپی را ارائه می دهد و یکی از بهترین گزینه ها برای ادامه تحصیل رشته فیزیوتراپی در ترکیه می باشد. رشته فیزیوتراپی دانشگاه آیدین در مقطع ارشد به زبان ترکی استانبولی آموزش داده می شود و مدت دوره آن دو سال طول می کشد. پرداخت شهریه مقطع ارشد در بین دانشگاه های ترکیه برای تمام مدت دوره تحصیل (یعنی دو سال) عنوان می شود و دانشجو موظف به پرداخت کل شهریه دو سال در شش ماه اول شروع دوره تحصیلی خود میباشد.

  شهریه سالانه فیزیوتراپی دانشگاه آیدین استانبول در مقطع کارشناسی ارشد برای کل دوره 8.500 دلاراست.

  هزینه تحصیل دکترا فیزیوتراپی در دانشگاه آیدین 

  رشته فیزیوتراپی دانشگاه آیدین در مقطع  دکترا به زبان ترکی استانبولی آموزش داده می شود و مدت دوره آن چهار الی پنج سال طول می کشد. پرداخت شهریه مقطع دکترا در بین دانشگاه های ترکیه برای تمام مدت دوره تحصیل عنوان می شود و دانشجو موظف به پرداخت کل شهریه تحصیل در شش ماه اول شروع دوره تحصیلی خود میباشد.  شهریه سالانه دکترا دانشگاه آیدین 7000 دلار است.

  هزینه تحصیل فیزیوتراپی دانشگاه آیدین استانبول در مقطع دکترا برای کل دوره 7.000دلار است.

  مدارک ثبت نام فیزیوتراپی دانشگاه آیدین 

  • اسکن پاسپورت
  • اسکن عکس 4*3
  • اصل مدرک دیپلم به همراه ترجمه ترکی یا انگلیسی
  • ریز نمرات دوره ی تحصیلی دبیرستان به همراه ترجمه زبان ترکی یا انگلیسی
  • در صورتی که فارغ التحصیل دیپلم نظام قدیم هستید به ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریزنمرات آن هم الزامی است.

  نکته مهم! اگر دانش آموز سال آخر دبیرستان هستید با ترجمه کارنامه سال دهم، یازدهم و کارنامه ترم اول دوازدهم به همراه ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل می توانید برای پذیرش دانشگاه های ترکیه اقدام کنید.

  *برای تحصیل بدون آزمون در دانشگاه های مورد تایید ایران در ترکیه هستید، پیشنهاد می کنیم مقاله دانشگاه های باهچه شهیر، مدیپول استانبول، یدی تپه را مطالعه بفرمایید.

  مزایای فیزیوتراپی در دانشگاه آیدین استانبول 

  تحصیل در رشته فیزیوتراپی در دانشگاه آیدین مزایای زیادی دارد که به ندرت در دانشگاه رقیب دیگری در همان رشته علمی پیدا خواهید کرد، از جمله موارد زیر:

  • مدرک فارغ التحصیلان رشته فیزیوتراپی از دانشگاه آیدین مورد تایید وزارت بهداشت ایران است .
  • دانشگاه آیدین استانبول دارای بهترین کیفیت آموزشی برای تخصص های نوین پزشکی در زمینه فیزیوتراپی می باشد. 
  • دانشگاه  آیدین دارای آزمایشگاه های مجهز به امکانات تکنولوژیکی مدرن با استانداردها و طرح های بین المللی ارائه می دهند.
  • هزینه های تحصیل فیزیوتراپی در دانشگاه ایدین بسیار مقرون به صرفه  ​​و کمتر از سایر کشورهای اروپایی است.
  • مدرک دانشگاه ایدین در اکثر کشورهای جهان و اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته شده است.
  • دانشگاه  آیدین خدمات فنی در زمینه تحقیقات علمی، آزمایشگاه های عملی و پایگاه های اطلاعاتی علمی مدرن در زمینه فیزیوتراپی ارائه می دهند.
  • دانشگاه آیدین در زمینه فیزیوتراپی برنامه های تفریحی برای دانشجویان و فعالیت های اجتماعی، فرهنگی و گردشگری ارائه می کنند.
  • دانشگاه آیدین استانبول علاوه بر مقطع کارشناسی ، مقاطع ارشد و دکترا را برای تخصص فیزیوتراپی ارائه می دهد.

  دروس آموزشی در مقطع کارشناسی فیزیوتراپی

  ترم اول

  • آناتومی.
  • مقدمه ای بر فیزیوتراپی و توانبخشی
  • مقدمه ای بر تغذیه.
  • روانشناسی
  • مبانی فیزیک.

  نیمسال دوم

  • آناتومی پیشرفته
  • فیزیولوژی پیشرفته
  • عملیات حرارتی و نور آب
  • آسيب شناسي
  • رشد حرکتی طبیعی و مراحل رشد سیستم های بدن
  • اخلاق فیزیوتراپی

  ترم سوم

  • درمان عضلانی
  • الکتروتراپی
  • اندازه گیری و ارزیابی در فیزیوتراپی
  • علوم داخلی
  • نوروآناتومی عملکردی
  • بیومکانیک و حرکت شناسی

  ترم چهارم

  • پردازش دستی
  • الکتروتراپی
  • دوره تمرین درمانی
  • تمرینات فیزیولوژی
  • علوم جراحی
  • بیومکانیک و حرکت شناسی
  • یک رشته دانشگاهی انتخابی

  ترم پنجم

  • رویکردهای نوروفیزیولوژیک
  • توانبخشی ارتوپدی
  • توانبخشی کودکان
  • کار درمانی
  • توانبخشی ریوی
  • ارتوپدی و توانبخشی
  • منطقه اختیاری
  • آموزش عملی

  ترم ششم

  • رویکردهای نوروفیزیولوژیک
  • توانبخشی سیستم عصبی
  • فیزیوتراپی در ورزش
  • فارماکولوژی
  • پروتزها؛
  • توانبخشی
  • آمار زیستی

  ترم هفتم

  • توانبخشی اسکلتی عضلانی
  • تمرین بالینی در توانبخشی عصبی و قلبی
  • روش تحقیق در علوم بهداشتی

  ترم هشتم

  • سلامت عمومی
  • توانبخشی اسکلتی عضلانی
  • تمرین بالینی در توانبخشی اسکلتی عضلانی
  • تحقیقات فارغ التحصیلی

  شرایط کار فارغ التحصیلان فیزیوتراپی دانشگاه آیدین استانبول

  •  بیمارستان ها
  • داروخانه ها
  • مراکز تخصصی پرستاری
  • مراکز توانبخشی بستری
  • کلینیک های سرپایی
  • امکانات مراقبت های بهداشتی طولانی مدت
  • مدارس
  • مکان های کاری که نیاز به فیزیوتراپ دارد
  • مراکز تناسب اندام
  • باشگاه های ورزشی

  مشاوران برتر آکادمی کرمی

  جهت تحصیل در ترکیه و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص با تجربه کمک بگیرید تا در انجام همه‌ مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت تحصیلی به ترکیه و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاوران برتر آکادمی کرمی تماس بگیرید تا بعد از بررسی کامل شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ ها را در اختیارتان قرار دهند.

  شماره تماس

   

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۶ رای

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دکمه بازگشت به بالا